Szpital w Łasku - Nowa inwestycja – pracownia kardiologii inwazyjnej
 
Szpitale Powiatowe Sp. z o.o.
Szpital w Łasku
ul. Warszawska 62A, 98-100 Łask
tel. 43 675 21 92, fax 43 676 11 99

 

 

 

Kontakt

Szpitale Powiatowe Sp. z o.o.
Szpital w Łasku
ul. Warszawska 62A, 98-100 Łask
tel. 43 675 21 92, fax 43 676 11 99
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowa inwestycja – pracownia kardiologii inwazyjnej

Osiągnęliśmy zamierzony cel- w Centrum Dializa Szpital w Łasku powstała pracownia hemodynamiki ( kardiologii inwazyjnej). Umożliwi to pacjentom z naszego rejonu łatwiejszy i szybszy dostęp do diagnostyki i leczenia inwazyjnego choroby niedokrwiennej serca. ” To wielki sukces łaskiego szpitala. Dzięki kardiologii inwazyjnej pacjenci z zawałami serca będą mieli najwyższy standard usług medycznych. Nowa pracownia w połączeniu z oddziałem kardiologii i poradnią kardiologiczną zapewni chorym najlepszą i kompleksową opiekę”- mówi Bartosz Besser, Dyrektor Szpitala.

 

Angioplastyka wieńcowa jest podstawowym i najlepszym sposobem leczenia dla pacjentów z ostrymi zespołami wieńcowymi. Własna pracownia Kardiologii Inwazyjnej (hemodynamiki) zapewni istotne skrócenie czasu do zastosowania wyżej wymienionego sposobu leczenia u pacjentów z zawałami serca, co znacznie poprawi rokowanie oraz zmniejszy ryzyko powikłań.

 

Pracownia została dopuszczona do użytku, technicy zakończyli prace montażowe, nowoczesnej klasy angiograf przeszedł specjalistyczne testy.

Pracownia jest bardzo nowoczesna, pomieszczenie podzielono na trzy sfery, wyszczególniono: pomieszczenie przygotowania pacjenta, pomieszczenie przygotowania dla lekarzy i sterownię.

 

IMG 0011 m

   IMG 0015 m

 

Pomieszczenia pracowni zlokalizowane są w części diagnostyki radiologicznej. W ściany wstawiono dwumilimetrową blachę ołowianą. Nasza pracownia wyposażona jest w sprzęt spełniający wymogi NFZ. Powstanie pracowni w dużej mierze zawdzięcza się pracownikom Szpitala w Łasku.